uaru
Тел.: +38 067 676 8899
mediamaidan.info@gmail.com,
Відключення аналогового телебачення в Україні загрожує інформаційною небезпекою (відео) * Пташенята Пшонки під крилом Матіоса виросли в запеклих стерв'ятників * Керівництво країни повинно негайно звільнити очільників Держспецзв’язку і Концерну РРТ (Відео) * Петиція щодо обмеження повноважень військової прокуратури заради підвищення обороноздатності України. * Главный военный прокурор Анатолий Матиос собрался в отставку. Известно имя «преемника» *

Пташенята Пшонки під крилом Матіоса виросли в запеклих стерв'ятників

16:04 14 червня 2017
Пташенята Пшонки під крилом  Матіоса виросли в запеклих стерв'ятників

Як схеми Януковича розцвіли при новій владі

Схеми Януковича з відкриття кримінальних справ та арешту неугодних режиму в СІЗО для віджиму їхніх грошей і власності продовжують активно процвітати і сьогодні.

Про це повідомляюють журналісти Нової Влади, які провели особисте розслідування.

Опозиція зразка 2010-2013 рр. домагалася, щоб кримінальне переслідування не ставало способом по віджиму бізнесу і активів і вимагала спільно з правозахисниками, щоб в Кримінально-процесуальний кодекс, який багато юристів називають «КПК імені Портнова» (що підсилює права силовиків), внести ряд змін.

Зокрема, опоненти Януковича активно наполягали на скасуванні взяття під варту як запобіжний захід при залученні підозрюваних у справах про господарські (економічних) злочини, замінивши арешт внесенням застави.

При екс-президенті використання силовиками такої норми КПК стало улюбленим способом закривати опонентів в СІЗО, після чого «працювати» з ними і розкручувати в своїх корупційно-політичних цілях.

Однак, прийшовши до влади, колишні опозиціонери відразу забули про те, що це було їх вимогою і, прикриваючись праведним гнівом, почали відкривати сотні справ, домагаючись без вагомих підстав на початковому етапі слідства «закривати» фігурантів кримінальних проваджень. Проте, після внесення необхідних сум, звичайно не в бюджет, розслідування справ загасало, а багато звинувачень розвалювалися і про «гучні» справи забували.

Такий підхід став ефективним інструментом не тільки перерозподілити награбоване чиновниками режиму Януковича, а й для боротьби між командами з представників нової влади.

Особливо витонченим стала можливість без слідства, без рішення суду і доказів закривати підозрюваних в ізолятори.

Зокрема, стаття 208 КПК однозначно говорить, що людина може бути затримана виключно тільки якщо її зловили в момент скоєння злочину або відразу після нього, коли потерпілий вказує на підозрюваного, а також якщо є обґрунтовані підстави вважати, що фігурант «тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину, віднесеного законом до підслідності НАБУ» може втекти з метою сховатися від відповідальності.

Таким чином, формально закон створив умови для того, щоб кримінальний підтекст не використовувався силовиками як засіб із заробляння грошей на відкритті справ по госпзлочинам, але гарантував безпеку суспільства для злочинів, пов'язаних з насильством.

Але, на жаль, явні грубі порушення цих норм відбуваються часто-густо, перетворившись в піар-акції «борців зі злочинністю» і влади замість реальної боротьби з корупцією.

Адже прокуратурі на залучення підозрюваних до відповідальності і для клопотання про запобіжний захід необхідно реальна робота з пошуку доказів. А наявність доказів буде серйозно ускладнювати завдання щодо закриття кримінальної справи після того, як підозрюваний чоловік розрахується.

Обіцяного три роки чекати?

Таким чином, на третій рік після перемоги Євромайдану ми бачимо поки тільки гучні затримання корупціонерів, після чого практично жодної справи проти затриманих силовики так і не довели до суду, а фігуранти не отримали реальних термінів.

Всі ми пам'ятаємо показове затримання генералів ДСНС прямо на засіданні Кабміну. Ймовірно, виходячи з ст. 208 КПК, екс-прем'єру Арсенію Яценюку та голові МВС Арсену Авакову видніше, що урядові засідання - місце здійснення корупційних злочинів.

Затримання нардепа Ігоря Мосійчука, відстороненого голови ДФС Романа Насірова, «діамантових прокурорів» і десятки інших «резонансних» затримань топ-чиновників в рамках «антікоррупцініонних операцій» і колишніх представників влади Януковича так по факту і залишилися не більше ніж показухою і пшиком, а до якихось успіхів у подоланні реальної корупції в країні це, на жаль, не привело.

Останнім верхом цинізму, правового нігілізму і відвертого свавілля стала гучна піар-акція військової прокуратури щодо незаконного затримання і насильницької доставки в Київ екс-податківців часів екс-президента.

Як результат, замість оприлюднення реальних і конкретних доказів провини фігурантів «корупційних справ» і притягнення їх до відповідальності, ми бачимо картинку з серіалу «грабуй награбоване».

Підходи слідства критикують як багато українських правозахисників, так і народні депутати.

Відома правозахисниця, юрист і представник громадської організації Національна Антикорупційна Армія (НАА) Марина Помазанова розкритикувала показуху правоохоронців, відзначаючи, що, «якщо виходити з фабули статті 208 КПК, говорити про причини затримання як вчинення злочину, яке нібито відбувалося рік або більше тому, не доводиться».

«Їм таки не інкримінують злочини, які вчинені вчора або позавчора. Все це - 2015-й, 2014-й і так далі. Значить з цієї причини привід відпадає відразу. З цієї ж причини не підходить і частина друга цієї статті, тому що безпосередні свідки або потерпілі повинні були повідомити про правопорушення рік, два або три роки тому», - пояснила Марина Помазанова.

За її словами, слідство, раптово затримуючи фігурантів, порушує їх права, «так як затримані не знають, який у них статус, чи є вони взагалі фігурантами якихось справ, і у силовиків розрахунок йде якраз на раптовість, розгубленість і що хто -то від страху або ще з якихось причин нарешті повідомить їм інформацію, яка може лягти в основу обвинувачення».

«Тому, що якщо громадянина затримують на підставі, як наказує КПК, обґрунтованої підозри, то в господарські злочини така підозра означає цифри, імена, дати, назви компаній, банківські та інші документи ... Як правило, слідство таких документів не має, а просто сподівається їх виявити як раз таким несподіваним затриманням, обшуками в оселях і офісах. Тобто, грубо кажучи, силовики виходять на справу практично з голими руками, сподіваючись добути докази вже у процесі», - пояснила правозахисниця.

Вона також додала, що в результаті таких методів, частина людей взагалі виявляється непричетною до інкримінованого, частині людей вдається уникнути покарання через непрофесійні та некваліфіковані дії силовиків, і «вони правосуддю завдають більше шкоди, ніж приносять користі».

Коментуючи справу екс-податківців, пані Помазанова додала, що показове затримання «це - швидше за все піар, спрямований на залякування якихось політичних опонентів ... Це однозначно - перевищення своїх посадових повноважень, порушення конституційних прав затриманих».

Також Марина Помазанова додала, що нічого спільного такі зловживання слідчих і правоохоронних органів з європейським правосуддям не має, крім того є посадовим злочином передбаченим ст. 365 Кримінального кодексу України «Перевищення влади працівником правоохоронного органу», вчинене організованою групою.

Народний депутат України з групи «Воля народу» Євген Рибчинський в свою чергу підтвердив, що влада не зацікавлена ​​відміняти «КПК Портнова», використовуючи його норми для своїх політичних і інших цілей.

«У коаліції зараз дві фракції, які і визначають порядок денний у Верховній Раді, вони виносять на обговорення закони, за які голосуються. І якщо не вноситься закон (про зміну КПК) - це тільки тому що влада говорить одне, а робить інше », - сказав він.

Секретар комітету Ради з питань запобігання та протидії корупції Дмитро Добродомов додає, що «результатом будь-якого правоохоронного і антикорупційного органу, в даному випадку ГПУ, може служити тільки одне: кількість реально повернутих вкрадених грошей в бюджет України».

«Я нагадаю, що в цьому році ми заклали в бюджет повернення коштів в 10,5 млрд грн від антикорупційних розслідувань. У минулому році, це було 7,5 млрд грн, але цього і близько не було виконано, навіть мінімально», - прокоментував народний депутат результати роботи ГПУ та інших антикорупційних органів.

Також, за його словами, справжнього оновлення прокуратури новими якісними кадрами, на жаль, не відбулося.

Хто «рулить» військовою прокуратурою і що рухає прокурорами

Для більшого розуміння, на що перетворилася військова прокуратура при Матіосі, давайте більш детально розберемося, хто керує військовою прокуратурою і робить погоду у сфері боротьби з корупцією по лінії ГПУ. Може питання - до професіоналізму кадрів у верхівці військової прокуратури та їх порядності ?!

Про «подвиги» і промахах недолюстрірованого головного військового прокурора Матіоса ЗМІ вже неодноразово писали раніше. Днями ж активісти руху «Стоп Матіос» повідомили про наявність аудіозаписів, на яких одіозний прокурор без сорому натякає близьким фігурантам одного з останніх корупційних справ «повирішувати всі питання за гроші». Це й не дивно, адже за військовою прокуратурою при Матіосі уже давно тягнеться шлейф відомства як «головного рішали країни».

Тому більш докладніше зупинимося на заступниках головного військового прокурора, адже, як відомо, короля грає свита.

Заступником головного військового прокурора працює 34-річний Дмитро Борзих. Згідно поданою декларації, за останній рік добробут цього прокурора помітно покращився: в його власності з'явилася престижна іномарка Toyota Camry з вказаною вартістю 300 тис. грн. (при його «скромній» річній зарплаті в 378 тис. грн), від продажу майна він отримав трохи більше 0,5 млн грн, а готівкою прокурор тримає 33 тис. доларів.

Проте, їздить прокурор, як повідомили його сусіди, на позашляховику Mercedes GLS400 вартістю від 2 млн грн.

Може, ця елітна машина з'явилася з серії «бабуся подарувала», «друг дав покататися», «я - не я, і машина не моя», але громадськість давно вже перестала вірити в такі виправдання можновладців.

Все таємне рано чи пізно стає явним!

Раніше про те, що прокурор живе невідповідно до своїх достатків повідомляв фотожурналіст Макс Левін, який в ході судових засідань у «справі Власенка», зобразив ручку Montblanc Thomas Mann у Борзих, вартістю 1,5 тисячі доларів, і назвав законника в зв'язку з цим «перспективним» .

Не зайвим буде нагадати, що Борзих при Януковичі і генпрокурорі Пшонкє працював на посаді заступником прокурора Ленінського району Луганська. Однак після початку російської агресії на Донбасі молодий «спеціаліст» був переведений до Києва і отримав більш «хлібні» посади. Спочатку він працював в керівництві прокуратури Голосіївського району столиці, а потім пішов на підвищення, ставши фактично «правою рукою Матіоса».

Чи треба говорити, що за інформацією ряду блогерів, вітчим прокурора, залишившись на окупованій території, нібито став польовим командиром одного із загонів бойовиків «лнр» в Слов'яносербському районі Луганщини, всіляко підтримуючи Путіна і його агресію. Про що, зокрема свідчать його блоги в інтернеті. Ось деякі цитати з них: «Санкціями нас не злякаєш, якщо аж надто «туго» буде, самі почнемо жерти червону і чорну ікру ...», «Як приємно відчувати гордість за нашу сильну країну, за те, що навіть один Росіянин вартий більше всього світового співтовариства. Спасибі тобі Володимир Володимирович, ти відродив міць Росії та Впевненість в нашій правоті!!!» та ін.

Раніше ЗМІ і блогери повідомляли, що Борзих не без сприяння Матіоса нібито притягнутий до бізнес-схемам у військовій прокуратурі в частині заробляння грошей від перекваліфікації справ проти сепаратистів на більш м'які правопорушення, прикритті корупційних схем, конвертаційних центрів та контрабанди.

Прокурором відділу військової прокуратури ГПУ працює Руслан Андрійович Кравченко, виходець з Сіверськодонецька. Згідно з його декларацією за 2016 рік, при скромних прокурорських доходах і офіційній відсутності якихось активів, в минулому році прокурор десь роздобув готівкою 162 тис. грн.

На підтвердження того факту, що прокурор продовжує покращувати своє матеріальне становище, а також гнути лінію «донецьких», підіграє втікачу екс-президенту, свідчить, наприклад, той факт, що в рамках скандальної справи про держзраду Януковича, він публічно попався на наданні неправдивої інформації про місцезнаходження втікача екс-глави держави.

Ще один молодий прокурор часів Пшонки і Януковича - Деніс Чехунов - трохи розбавляє цю компанію «донецьких»: він починав свою кар'єру в прокурорській системі з посад в прокуратурі Харківської області. Але прагнення до красивого життя йому, схоже, теж не позичати. Згідно з декларацією прокурора за 2016 рік, їздить він на козирних іномарках Toyota Land Cruiser, а його дружина - на Toyota Camry. У фінансовій звітності Чехунова також зазначено, що його дружина, що займається бізнесом, поповнила сімейний бюджет на 810 тис. грн, ще 7 млн ​​грн приніс продаж нерухомості, яка була записана на дружину прокурора. Сам же Чехунов володіє земельними ділянками площею понад 3 тис. кв. м і невеликою квартирою. Готівка у прокурора - $ 73 тис. і 740 тис. грн. При цьому річна зарплата Чехунова на посаді прокурора склала 336 тис. грн.

Не зайвим буде зазначити, що батько Чехунова при Януковичі був депутатом Харківської облради від Партії регіонів, а зараз працює директором комунального підприємства «Держпром», у сфері діяльності якої - надання приміщень в оренду. У своїй декларації за 2016 рік Микола Чехунов вказав земельні ділянки площею понад 80 тис. кв.м, дорогу нерухомість, авто, сотні тисяч доларів і гривень як готівкою, так і на депозитах, доходи від акцій та дивіденди.

Однак найбільш примітним персонажем в апараті військової прокуратури ряд ЗМІ називає Сергія Долгополова. Він раніше обіймав посаду начальника відділу та курирував держзвинувачення по ряду резонансних економічних злочинів, маючи при цьому відкритий доступ до всіх виробництв і інформації ГПУ. А з подачі Матіоса 6 червня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко призначив Долгополова першим заступником головного військового прокурора.

Згідно з декларацією Долгополова, живе він небідно, маючи квартиру за 702 тис. грн, приватне машиномісце на парковці вартістю 120 тис.грн, іномарку Honda CR-V за 326 тис. грн., готівку в сумі $ 16,5 тис. і 14 тис. грн. Зарплата прокурора склала в минулому році 431 тис. грн.

Останнім часом крім корупційних скандалів, що спалахнули навколо «команди Матіоса», Долгополов оскандалився тим, що його тесть до недавнього «працював» на посаді судді в так званому Верховному суді «днр», а не так давно він теж пішов на підвищення, очоливши цей нелегітимний орган окупантів Донеччини. За словами очевидців, крім усього іншого батько Долгополова очолює так званий «трибунал», який «судить» українських військових-учасників АТО. Про долю ряду військовослужбовців, зниклих на Донеччині з початку війни, до сих пір нічого не відомо. Хто знає, які «вироки» приводили у виконання окупанти з подачі такого «трибуналу» і його глави - тестя українського прокурора Долгополова.

Це в черговий раз підтверджує той факт, що співробітники військової прокуратури активно підтримують свої зв'язки з сепаратистами і бойовиками і нерідко завдяки своїм посадам надають їм сприяння, підтримку і, можливо, лобіюють інтереси Росії і Януковича в ГПУ, а також, набравшись досвіду із заробляння грошей , виросли з «пташенят Пшонки» в справжніх стерв'ятників Матіоса ...

 Календар подій та новин
січень 2021
ПнВтСрЧтПтСбВс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Тел.: +38 067 676 8899mediamaidan.info@gmail.com,