uaru
Тел.: +38 067 676 8899
mediamaidan.info@gmail.com,
Відключення аналогового телебачення в Україні загрожує інформаційною небезпекою (відео) * Пташенята Пшонки під крилом Матіоса виросли в запеклих стерв'ятників * Керівництво країни повинно негайно звільнити очільників Держспецзв’язку і Концерну РРТ (Відео) * Петиція щодо обмеження повноважень військової прокуратури заради підвищення обороноздатності України. * Главный военный прокурор Анатолий Матиос собрался в отставку. Известно имя «преемника» *

Заборона “бандерівської ідеології” у Польщі: з’явилася реакція України

15:46 01 лютого 2018
Заборона “бандерівської ідеології” у Польщі: з’явилася реакція України

Польський парламент прийняв закон про Інститут національної пам’яті Польщі. Згідно із документом, установа отримує широкі повноваження щодо розслідування “злочинів, скоєних проти польського народу і його доброго імені”.

За формулювання “польські табори смерті” передбачаються штрафи і навіть до 3 років тюремного ув’язнення. Таким чином публічні фрази щодо причетності Польщі до Голокосту під час Другої світової війни каратиметься. Окрім цього, польська держава назвала геноцидом Волинську різанину. За невизнання злочинів українських націоналістів проти польського населення передбачено також штрафи і навіть позбавлення волі.

Українська влада різко розкритикувала таке законодавство. Президент України Петро Порошенко назвав документ необ’єктивним. “Жодне політичне рішення не може замінити історичну правду. Прийнятий законопроект не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею”, – наголосив він.

Павло Клімкін, що на посаді міністра закордонних справ, заявив, що такі дії є спробою створити нову історичну міфологію, не намагаючись знайти історичну правду шляхом дискусії. “Введення в юридичну площину терміну “злочини українських націоналістів” посилює однобічні стереотипи і провокує реакцію у відповідь”, – пояснив він.

Директор Інституту Національної пам’яті України Володимир В’ятрович зазначив, що “в Україні цей закон позитивно сприймають виключно проросійські сили, тому стає зрозуміло, кого збираються підтримувати польські політики”.

Як раніше писала “Народна Правда”, польський сенат підтримав зміни до т.зв. “антибандерівського закону”, який стосується злочинів українських організацій, що співпрацювали з фашистською Німеччиною та впровадження кримінальних справ проти осіб, які заперечують ці злочини. Закон, який стосується як поляків, так і громадян інших держав, окрім штрафу, передбачає позбавлення волі на строк до 3 років. 

Нагадаємо, що у Польщі прийняли новий закон проти африканської чуми свиней, якийпередбачає будівництво бар’єру для тварин на кордоні з Україною і Білоруссю. Календар подій та новин
грудень 2018
ПнВтСрЧтПтСбВс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Тел.: +38 067 676 8899mediamaidan.info@gmail.com,